دکتر معصومه روحانی نسب

طراحی سایت مطب دکتر معصومه روحانی نسب متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر، هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو انجمن متخصصین پوست ایران

ما خدمات متنوعی را ارائه می دهیم تا به شما کمک کنیم در درون و بیرون بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید

طراحی سایت مطب دکتر معصومه روحانی نسب

متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر
آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129، طبقه اول واحد 102
تلفن: 09380500324
Visit the website

طراحی لوگو

طراحی سایت مطب دکتر معصومه روحانی نسب

دکتر معصومه روحانی نسب
طراحی سایت مطب

مهرنگاه : طراحی خلاقانه وب سایت

طراحی سایت مطب : با دکتر معصومه روحانی نسب در ارتباط باشید

معتقدیم که زیبایی چیزی بیشتر از عمق پوست است

ما خدمات متنوعی را ارائه می دهیم تا به شما کمک کنیم در درون و بیرون بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید

نگاه و احساس بهتر

مراقبت های شخصی را از تیم متخصص ما دریافت کنید. از روش های پوستی غیرتهاجمی ایمن و موثر بدون نیاز به جراحی لذت ببرید

لزوم استفاده از کرم‌های آبرسان برای مقابله با خشکی پوست

به گزارش گروه خانه خلاق و نوآوری رسانه آنا، معصومه روحانی نسب، متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با رادیو سلامت گفت: مهم‌ترین علتی که افراد دچار خشکی لب می‌شوند به دلیل خشکی پوست است. هر زمان که پوست خشک می‌شود، لب هم دچار خشکی می‌گردد. بعضی بیماری‌ها همچون پسوریازیس، یا مصرف بعضی از دارو‌ها از قبیل راکوتان می‌تواند باعث خشکی لب شود. همچنین استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب هم در خشکی لب تاثیرگزار است. یکی از علت‌های اصلی خشکی لب، دستکاری کردن لب توسط خود فرد است که فرد عادت دارد، پوست لب را می‌کند یا با زبان خیس می‌کند.
این متخصص پوست و مو در ادامه افزود: در مرحله اول، فرد باید به متخصص پوست مراجعه کند تا علت خشکی لب تشخیص داده شود و بعد درمان مناسب صورت بگیرد. علت‌های محیطی از قبیل سرما یا خشک بودن هوا نیز می‌تواند سبب خشک شدن لب‌ها شود، به طوری که رطوبت کم می‌شود و خشکی پوست اتفاق می‌افتد.

طراحی سایت مطب

وی در ادامه بیان کرد:

پوست فردی که ذاتا خشک است،

در فصل سرما خشک‌تر می‌شود و خشکی لب او نیز بیشتر می‌شود. از این رو، ضروی است که این افراد ماسک یا شال گردن در فصول سرد سال استفاده کنند تا گرما و رطوبت، خشکی را کم کند؛ اما بعضی از افراد نیز به استفاده از ماسک حساسیت دارد و دچار اگزما می‌شوند. برای همین، باید از گرد و خاک و هوای سرد دوری کنند و از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند.

روحانی نسب بیان کرد: افراد دارای پوست‌های چرب و خشک، هردو بر اساس نوع پوست خودشان، به کرم‌های مرطوب کننده و آب‌رسان نیاز دارند. بالم لب‌های نامناسب نیز باعث بیشتر شدن خشکی لب می‌شود و افراد باید از بالم لب‌های فاقد رنگ و عطر استفاده کنند که هر چقدر چرب‌تر باشند مثل وازلین بهترین است. البته پماد از کرم‌ها مناسب‌تر هستند و در روز چندین بار باید استفاده شود.
وی تاکید کرد:

مایعات به خصوص آب ۷ الی ۸ لیوان در طول شبانه روز باید مصرف شود. حتی در روز‌های سرد سال.

بخور سرد نیز می‌تواند باعث مرطوب شدن پوست شود. در کودکان زمینه خشکی لب بیشتر و مراقبت‌ها کمتر است. خانواده‌ها برای کودکان خود حتما پوشش شال گردن یا ماسک داشته باشند و به آن‌ها آموزش دهند تا از دستکاری لب پرهیز کنند.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که پوست کودکان خشک می‌شود می‌توان از روغن زیتون و کره استفاده کرد، روغن زیتونی که مزه و بو نداشته باشد. پماد ویتامین A هم قابل استفاده است. فقط افرادی که از داروی راکوتان استفاده می‌کنند از این پماد استفاده نکنند. استفاده از امگا۳ هنوز در زمینه خشکی لب ثابت نشده است؛ اما در مقالات جدید برای بهبودی خشکی مطرح شده است.

طراحی سایت مطب